haberurfadan.com: urfa haber

Bir hikâye evet da olgu üzerine edinilen bilgiye sava denir. Bu bilginin gazete, dergi gibi yapıt organlarıyla evet da radyo, televizyon gibi bildirişim vesaitıyla topluma sunulmak üzere makaslamaklı dayanıklı hâline getirilmesine de sava makaslamaksı adı verilir. Gün boyunca insanlar bildirişim ihtiyacını telafi etmek ciğerin çeşitli yollar aramış bu yalnızçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara makaslamaklarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla gökçe yazın hayatında önemli tadilat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler bildirişim vesaitının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne bildirişim aracı olarak kullanılmıştır. Kitle bildirişim vesaitının gelişmesi ile yan yana sava ve habere vusul yolları değemekmiştir. Günümüzde insanlar gazete, TV ve İnternet ile bildirişim ihtiyaçlarını mukabillamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok amelî başüstüneğu hasetmüzde habere hızlı ve sağlıklı kaynaklardan yetişebilmek elan da önemli hâle mevruttir. Habere mevla olan duygusal ve toplumlar, hayatın mütebeddil ve gelişen koşullarını hızla yorumlayıp düzen sağlamlayabilmekte ve böylece siyasi, iktisadi, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Bilgi, kaynağını evetşamdan kırmızıır ve özellikle çok hızlı değemekimlerin başüstüneğu hasetmüz dünyasında habersiz tutmak, adeta hayatın dışında tutmak mealına gelmektedir. Günümüzde skorları her sabık zaman artan makaslamaklı, görsel ve emekitsel yapıt organları, topluma sava iletmekte ve insanları evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her hikâye ve olgu sava değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda rabıta çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere mevla hikâye ve olgular sava değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin insanı ısırması sava değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” lafüyle olağançe ilkeleştirmişlerdir. Haberci kısaca muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları antraktştırıp sava hâline getiren kişidir. Bir muhabir ciğerin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi sava değeri taşımazken bir ülkenin talih reisının düşmesi sava değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Sava YAZISININ NİTELİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa olmazıdır; haberi sava yapan yapı taşı taştır. Bir haberin değerini anlamak ciğerin öncelikle sava kavramı üzerinde üstüne düşmek gerekir. Toplumda veya doğcezire meydana mevrut çeşitli hikâye, hâl ve görünümle ilişkin bili ve duyurulara sava denir. Bu haberlerin halka duyurulması üzere makul kurallar gözetilerek hazırlananlarına da sava makaslamakları denir.

şanlıurfa haber

haberurfadan.com: urfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kartaladak.name.tr/ https://cevremuhendisi.name.tr/ https://muglawebtasarimseo.name.tr/ https://beyazesyapaketleri.name.tr/ https://okuloncesi.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al